100-LETNIA ROCZNICA POWSTAŃ ŚLĄSKICH

W tym roku w naszej szkole rozpoczynamy obchody 100-letniej rocznicy powstań śląskich. Działania, mające na celu zapoznanie uczniów z historią naszego regionu, zaplanowano na trzy lata. Koordynatorkami projektu w klasach starszych są p. Jolanta Huńczak i p. Joanna Chrząszcz. W klasach młodszych za realizację zadań odpowiedzialna jest p. Jolanta Zielińska.
Uczniowie zapoznają się nie tylko z historią powstań i bohaterami tych wydarzeń. Zgłębią tematykę śląską – tradycje, obrzędowość, literaturę. Będą również mogli wziąć udział w wielu konkursach organizowanych na terenie szkoły.

„Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem” – pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości.  8 listopada uczniowie  klas IV – VIII wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez  kolegów
i koleżanki  z klasy VIII b pod kierunkiem wychowawczyni Joanny Chrząszcz. O dekoracje zadbały p. B. Korzus i p. S. Stachowiak. Tematem  montażu  słowno – muzycznego była wolność. Uczniowie mogli poznać znaczenie tego słowa
i  przypomnieć sobie trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości.  Piękne słowa  w niezwykłej oprawie muzycznej
oraz  pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. S. Borner  wprowadziły wszystkich w nastrój powagi i pozwoliły zrozumieć, dlaczego to święto jest tak ważne.