W dniach 30.05 – 03.06 w naszej szkole odbywał się “Tydzień Zdrowia”. Organizatorzy przygotowali dla uczniów różnorodne propozycje zajęć. Dzieci m.in brały udział w aktywnych ruchowo przerwach przy muzyce, spożywali zdrowe śniadanka, degustowali i poznawali właściwości ziołowych herbatek. Uczniowie klas I – III podczas warsztatów kulinarnych przygotowywali zdrowy deser bez dodatku cukru oraz opracowywali dzienny jadłospis. Uczniowie starszych klas w ramach zajęć z informatyki, redagowali plakaty promujące zdrowy tryb życia, a na lekcjach chemii analizowali skład podstawowych produktów żywnościowych.

Przedstawiona prezentacja multimedialna “Zdrowe zamienniki cukru” uświadomiła młodym konsumentom znaczenie i szkodliwość stosowania nadmiernej  ilości cukru w naszej diecie.
Korzystający ze stołówki szkolnej mieli okazję rozsmakować się w bufecie sałatkowym a dla wszystkich uczniów przygotowany został owocowy poczęstunek.
     Dziękujemy wszystkim za współpracę i aktywny udział w zajęciach.
Zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia nie tylko podczas Tygodnia Zdrowia ale przez cały rok.

Relacja z najciekawszych momentów w Tygodniu Zdrowia :))

⇒START!⇐