Rok 2022 –  Zabrze  obchodzi stulecie przyznania praw miejskich.

CIEKAWE GAZETKI Z OKAZJI 100-LECIA ZABRZA

I PIĘTRO 🙂

Na pierwszym piętrze możemy zapoznać się z niezwykle ciekawymi zdjęciami,
które zabierają nas w stuletnią, sentymentalną podróż po różnych rejonach Zabrza.

II PIĘTRO 🙂

Na drugim piętrze naszej szkoły pojawiła się gazetka, która opisuje miasto Zabrze i jego historię w języku… angielskim!
Przygotowały ją uczennice zeszłorocznej klasy 8b. Zapraszamy do czytania. Enjoy!

k

Wystawa “Zapoznaj się z naszym miastem… Zabrze.”

Na wystawie można zapoznać się rzeźbami tematycznie powiązanymi  z Zabrzem: św. Barbara z kopalni Zabrze -Makoszowy. hutnik z huty Zabrze, czapka górnicza. Widzimy tutaj również symboliczny węgiel, kiedyś wydobywany w Zabrzu oraz ciekawe pozycje książkowe, z których poznamy historię Górnika Zabrze czy dowiemy się czegoś o najsłynniejszym kardiochirurgu z Zabrza.

W związku z obchodami 100-lecia Zabrza,
pani Joanna Chrząszcz – nauczycielka języka polskiego stworzyła słowa  piosenki pt. “Ballada o Zabrzu” . Natomiast pani Sabina Borner, nauczycielka muzyki – skomponowała melodię.

k

ESCAPE  ROOM W NASZEJ SZKOLE.

W  szkolnej sali pamięci oraz, w  bardzo klimatycznych pomieszczeniach na strychu można  przeżyć świetną przygodę.
To właśnie tam powstał ESCAPE ROOM!
Organizatorzy zadbali o zastrzyk adrenaliny, wysiłek dla umysłu i dobrą zabawę.
ZAPRASZAMY!!!
♠FILM♠

k

20 maja w ramach projektu szkolnego związanego z obchodami 100lecia Zabrza Pani A.Kruk i K.Nazorek wybrały się z uczniami klas III do biblioteki głównej w Zabrzu. Dzieci  poznały historię i ciekawostki związane z działalnością bibliotek w naszym mieście. Uczniowie mogli też zwiedzić miejsca, które normalnie nie są dostępne dla czytelników…

k

Nowe, interesujące gazetki nawiązujące do zbliżających się uroczystości z okazji 100 lecia nadania praw miejskich miastu Zabrze.
Przypominamy – miało to miejsce 1 października 1922r.

l

W naszej szkole odbył się XIII Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny z cyklu ,,Kopalnia w oczach dziecka”.
Temat konkursu: “Zabrze miasto górników. Projekt herbu na 100-lecie Zabrza.”
 Wysoka jakość oraz pomysłowość nadesłanych projektów, bardzo pozytywnie zaskoczyły organizatorów.
Jury wyłoniło trzy miejsca w poszczególnych kategoriach: klas I, II i III. W kategorii klas II przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia.

l